Kosmiczne Wieści - o wszystkim co się dzieje w kosmosie. Astronautyka, astronomia, loty kosmiczne, satelity, promy kosmiczne.
2013 już za:|2013 już ma:

Zamiana Jednostek
Mile Na Metry
Mph na Kmh


Google
Blog > Komentarze do wpisu

NASA klasa

Portal Nasa.gov utworzył specjalny "kosmiczny" serwis dla dzieciaków nauczający o astronomii, astronautyce i kosmosie. Można tam znaleźć gry online dla dzieci, quizy, puzzle, i wiele innych informacji przeznaczonych dla najmłodszych. Gry są ładnie wykonane (jak przystało na agencję, nomen omen, kosmiczną) a nacisk położony jest na przekazanie informacji w jak najprzyjemniejszy sposób. Zastanawiamy się tylko, czy informacji tych nie jest zbyt dużo i nie znużą dzieciaków. Wydaje nam się, że jest to serwis przeznaczony bardziej dla dzieci mających przygotować się do zajęć szkolnych niż czysto rozrywkowy i w niektórych przypadkach wymaga asysty dorosłych, którzy też się mogą dużo z niego nauczyć. No ale oceńcie sami.

Link do serwisu NASA dla dzieci:
http://www.nasa.gov/audience/forkids/kidsclub/flash/index.html

Serwis dostępny jest niestety jedynie w języku angielskim ale można potraktować to jako dodatkowy plus - ucząc się o kosmosie, dziecko będzie uczyć się równocześnie języka. 

PS. Jutro obchodzimy Dzień Ziemi, a głowne obchody Dnia Ziemi 2008 odbywają się w Polsce 27 kwietnia (niedziela) na Polach Mokotowskich w Warszawie.

PS2. Zdjęcie w tym wpisie pochodzi z nasa.gov

poniedziałek, 21 kwietnia 2008, us193

Polecane wpisy

Komentarze
ritalounge
2008/04/23 13:52:36
Ciekawe ;) Jakbym miała dziecko próbowalabym je zainteresować astronomią. Portal przydatny i fajnie zrobiony. A Tobie gratuluję zręcznej gry słów w tytule postu!
-
2008/04/23 22:58:24
Tak, rzeczywiście fajnie, ze myslą też o dzieciakach. Serwis pewnie będzie się rozwijał - zobaczymy.
PS. Dzieki za uznanie :)